Zamienniki tuszy HP 301 – ceny i jakość

Zamienniki tuszy HP 301 dostępne są tylko w wersji XL, co jest logiczne – skoro tusz HP 301 od HP 301 XL różni się jedynie ilością wlanego do pojemnika atramentu, to nie byłoby sensu sprzedawać zamienników pełnych tylko do połowy.

Na rynku polskim w przypadku tuszy HP 301 XL powszechnie dostępne są zamienniki z wielu firm, a najpopularniejsze z nich to m.in. Black Point i ActiveJet. Dostępnych jest także wiele innych produktów, co wynika z faktu, że sklepy internetowe same skupują zużyte pojemniki, regenerują je i następnie odsprzedają pod swoją marką. W przypadku takich produktów trzeba mieć na uwadze, że ich jakość może nie być wystarczająca, a także może się mocno różnić nawet pomiędzy produktami tej samej firmy.

 Ile możemy zaoszczędzić kupując zamienniki?

W przypadku tuszu czarnego HP 301 XL ceny zamienników zaczynają się już od 35 zł, natomiast najtańszy zamiennik tuszu kolorowego HP 301 XL kupimy w sklepie internetowym za ok 55 zł. W porównaniu do cen tuszy oryginalnych oszczędzamy więc od 25 do nawet 60% ceny. Jednak szczególnie w przypadku tuszu kolorowego warto jest kupować zamienniki znanych marek i tak np. zamiennik tuszu kolorowego HP 301 XL (CH564EE) firmy Black Point kupimy za ok. 72 zł. W takim przypadku oszczędności nie będą zbyt duże, ale możemy być spokojni o jakość druku.
Koszt czarnego zamiennika HP 301 XL (CH563EE) firmy Black Point to ok. 68 zł.

Ceny zamienników czarnego tuszu HP 301 XL sprawdzisz tutaj.
Ceny zamienników kolorowego tuszu HP 301 XL sprawdzisz tutaj.

Czy korzystanie z zamienników tuszy HP 301 jest bezpieczne?

Tak, używanie zamienników jest bezpieczne. W najgorszym przypadku, jeśli zakupiony kartridż przestanie działać lub jakość druku nie będzie zadowalająca możemy złożyć reklamację i nie powinniśmy mieć problemów z wymianą towaru na nowy lub z odzyskaniem pieniędzy. Producenci drukarek oczywiście zalecają korzystanie jedynie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ale prawdopodobieństwo uszkodzenia drukarki z powodu używania zamiennika jest bardzo małe. Warto dodać, że część firm produkujących zamienniki daje również gwarancję naprawy drukarki jeśli zepsułaby się z powodu używania ich produktów.

7 komentarzy do “Zamienniki tuszy HP 301 – ceny i jakość”

  1. Ciekawe teksty, dobrze napisane, az milo popatrzec (to znaczy, poczytac). Niech strona sie ciagle rozwija, mam nadzieje, ze przyczynie sie do zdobycia jego nowych odwiedzajacych. To raczej trudne nie bedzie. Dzieki wielkie za notke, bardzo interesujaca.

  2. Ja regularnie kupuję zamienniki tuszy hp 301 – już od kilku lat i jak dotąd nie zawiodłem się na nich. Polecam w szczególności zamienniki firmy Black Point. Cena trochę niższa od orginałów, ale jakoś taka sama. Jak ktoś chce więcej zaoszczędzić to oczywiście lepszym wyjściem będzie samodzielne napełnianie – ale to jednak już jest trochę brudnej roboty i mi np. nie chce się z tym bawić.

  3. witam!
    kupiłem zamiennik zamiast 301 nabylem 301 xl, po umieszczeniu go w odpowiednim miejscu wyskakuje komunikat o nie zgodności z drukarką mimo, że na opakowaniu jest wyraźnie napisane iż nadaje się do hp 1050

    1. Tusze hp 301 xl jak najbardziej powinien współpracować z drukarką hp 1050. Możesz spróbować ponownie włożyć/wyjąć tusz (ewentualnie upewnić się, że z pojemnika oderwałeś wszystkie folie zabezpieczające). Jeśli dalej nie działa to trzeba zgłosić się z reklamacją – możesz to zrobić w sklepie lub u producenta tuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.